8 توصیه برای نگهداری و افزایش طول عمر جاروبرقی

جاروبرقی یکی از مهمترین وسایل الکترونیکی است که برای داشتن یک خانه تمیز ضروری است. امروزه با توجه به بالا رفتن هزینه خرید و تعمیر لوازم خانگی، بهتر است با مراقبت درست، از خراب شدن آنها جلوگیری کنیم. در این مقاله 8 توصیه برای افزایش طول عمر و نگهداری از جاروبرقی به شما همشهریان عزیز ارائه میدهیم. با ما همراه باشید.

با این مقاله از شرکت مشهد سرویس همراه باشید. ضمنا در صورت لزوم و نیاز به تعمیر لوازم برقی خانگی میتوانید با کارشناسان مشهد سرویس به شماره 05191011297 جهت راهنمایی تماس حاصل فرمایید.

1. دفترچه راهنما

نکات ضروی برای استفاده و نگهداری از هر دستگاه برقی اصولا در دفترچه راهنمای آن ذکر شده است. بنابراین توصیه می‌شود پس از خرید هر دستگاه الکترونیکی حتما دفترچه راهنمای آن را مطالعه بفرمایید. چرا که گاهی یک برند خاص با توجه به مدل و متریالی که در ساخت دستگاه استفاده کرده است، روش خاصی برای حفظ و نگهداری آن پیشنهاد بدهد.

2. تخلیه محفظه آشغال(کیسه جاروبرقی)

خالی کردن محفظه آشغال جاروبرقی یکی از مهم‌ترین اقدامات برای نگهداری و افزایش طول عمر جاروبرقی است. چرا که مکش جاروبرقی با یک کیسه پر از آشغال بسیار کم میشود.اگر از کیسه های یک بار مصرف استفاده میکنید دقت کنید که به موقع آن را تعویض کنید. چه تخلیه کیسه و چه تعویض کیسه های یک بار مصرف بستگی به میزان استفاده از جاروبرقی دارد.

3. تمیز کردن فیلتر جارو

نقش فیلتر جاروبرقی جذب کردن گردوغبار است تا هم وارد محظفه داخلی جارو نشوند و هم این که هوایی تمیز وارد محیط شود. برای تعویض فیلتر نیازی به حضور تعمیرکار نیست و به راحتی در منزل انجام میشود. برخی فیلترها قابل شستشو هستند که در این صورت علامت W روی آنها قابل مشاهده خواهد بود.

4. مراقبت از خرطومی جارو

گاهی ممکن است در اثر استفاده نادرست، پیچ خوردن و یا کشیدن بیش از حد لوله خرطومی دچار ترک یا پارگی شود. این موضوع باعث میشود که مکش جاروبرقی دچار مشکل شود و قدرتش برای جمع و جذب کردن آشغال‌ها کمتر شود.

5. تمیز کردن برس‌های جارو

هر مدل جاروبرقی تعدادی برس در شکل و اندازه های مختلف دارد که هر کدام موارد استفاده متفاوتی دارند. این برس ها و اتصالات آنها را هر از گاهی تمیز کنید.

6. جلوگیری از داغ شدن جارو

روشن بودن و کار کردن بیش از حد جاروبرقی باعث میشود که موتور جارو بیش از حد داغ شود و طبیعتا این موضوع تاثیر بدی روی عمر موتور دستگاه خواهد داشت. بنابراین توصیه میشود پس از هر 15-20 دقیقه کار کردن با جاروبرقی، آن را خاموش کنید تا موتور خنک شود.

7. آرام فشار دادن دکمه‌‌ها

بعضا مشاهده شده است که افراد از ترس کمردرد سعی میکنند تا حد امکان با پا جاروبرقی را روشن/خاموش کنند یا دکمه جمع کردن سیم را فشار دهند. اما بهتر است بدانید که این موضوع در درازمدت باعث آسیب رساندن به دکمه‌ها میشود. چرا که فشار نسبتا زیادی با پا به آنها وارد میشد.

8. مراقبت از سیم جاروبرقی

اولین توصیه در مورد سیم جارو برقی این است که نباید بیش از حد آن را بیرون بکشید چون ممکن است قطع شود. همیشه چند سانتی متر قبل از رسیدن به علامت هشدار، کشیدن سیم را متوقف کنید.

درصورت نیاز به انجام تعمیر جاروبرقی در مشهد می توانید با شماره 05191011297  جهت ثبت درخواست تعمیرات تماس حاصل فرمایید تا در اولین فرصت یک تکنسین حرفه‌ای تعمیرات جاروبرقی مختص برند دستگاه شما برای شما اعزام شود.