6 دلیل اصلی تمیز نشستن ظروف در ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی هم مانند سایر لوازم برق خانگی بعد از مدتی ممکن است دچار مشکلاتی شود که عملکرد صحیح آن را تحت تاثیر قرار دهد. یکی از مشکلات رایج در ماشین‌های ظرفشویی این است که پس از اتمام چرخه شستشوی ظرف‌ها، لکه‌هایی روی ظروف مشاهده می‌شود. در این مقاله از مشهدسرویس 6 دلیل اصلی تمیز نشستن ظروف در ماشین ظرفشویی را بررسی میکنیم. در صورت بروز این مشکلات و نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی و سایر لوازم برقی خانگی می‌توانید با مشهدسرویس ( 05191011297) تماس بگیرید و از کارشناسان مجرب و باسابقه‌ی مشهدسرویس جهت تعمیر لوازم خانگی راهنمایی بگیرید. اصلی‌ترین دلایل تمیز نشستن ظروف در ماشین ظرفشویی عبارتند از:

اختلال در چرخه گردش آب

گاهی ممکن است آب به درستی در ماشین ظرفشویی به گردش درنیاید که به همه ظروف برسد. جهت اطمینان از چرخش صحیح آب داخل دستگاه، دو فنجان خالی روی قفسه‌های بالا و پایین ظرفشویی قرار دهید و آن را روشن کنید. اگر پس از پایان چرخه‌ای که اجرا شد فنجان‌ها پر از آب شدند یعنی مشکل تمیز نشستن ظرف‌ها از جای دیگری است چرا که چرخه گردش آب به درستی انجام شده است.

آسیب دیدن پروانه‌ی شستشو

در ماشین‌های ظرفشویی یک تیغه پلاستیکی وجود دارد که وظیفه هدایت آب در بازوهای شستشو را به عهده دارد. آسیب دیدن این پروانه باعث میشود گردش آب در دستگاه به درستی انجام نشود. این پروانه در برخی مدل‌ها قابل تعویض است اما در برخی مدل‌ها تعویض پروانه به طور مجزا امکانپذیر نیست و باید سیستم پمپ بطور کامل تعویض شود.

انسداد لوله تخلیه ماشین ظرفشویی

توجه داشته باشید که هرگز نباید حین شستشو، آب در کف ماشین ظرفشویی ببینید. اگر در کف ماشین ظرفشویی آب جمع شود به این معنی است که تخلیه آب به طور صحیح صورت نمی‌گیرد. پس فیلتر خروجی آب را چک کنید که گرفتگی نداشته باشد اما اگر ماشین ظرفشویی شما فیلتر ندارد سعی کنید قسمت خروجی آب را به طور کامل تمیز کنید تا راه آب باز شود.

دلایل تمیز نشستن ظروف در ماشین ظرفشویی

انسداد سوراخ‌های آب‌پاش شاخه‌های اسپری کننده آب
شاخه‌های اسپری کننده آب در ماشین ظرفشویی ممکن است به دلیل سختی آب و رسوبات حاصل از آن یا بقایای مواد غذایی و چربی، مسدود شوند. برای پیشگیری از این اتفاق سعی کنید با استفاده از یک سنجاق تمیز یا خلال دندان سوراخ‌های آب‌پاش را تمیز کنید. بعد از انجام این کار ماشین ظرفشویی را روشن کنید و وضعیت اسپری آب را چک کنید.

کثیف بودن داخل ماشین ظرفشویی

با درنظر گرفتن این نکته که ماشین ظرفشویی وظیفه چربی‌زدایی و تمیز کردن ظروف را دارد پس طبیعتا هر از گاهی بدنه داخلی آن نیاز به تمیز کردن خواهد داشت. در اولین گام فیلتر کف(قطعه حصیر مانند کف دستگاه) آن را چک کنید. این فیلتر ممکن است به دلیل تجمع مواد غذایی و چربی مسدود شود و کارایی ماشین ظرفشویی را تحت تاثیر قرار دهد. در گام بعدی دیوارهای دستگاه را کاملا تمیز کنید.

مشکلات ناشی از قرض ماشین ظرفشویی

قرص‌های ماشین ظرفشویی که تاریخ مصرف آنها گذشته یا جنس مرغوبی ندارند باعث می‌شوند که ظروف، تمیز شسته نشوند. گاها این قرص‌ها نه تنها فاسد می‌شوند و دیگر خاصیت تمیزکنندگی ندارند، بلکه لکه هم روی ظروف ایجاد میکنند. جهت تهیه قرص‌هایی با برند معتبر با مرکز مشهدسرویس تماس حاصل فرمایید.

درصورت نیاز به انجام تعمیر ظرفشویی در مشهد می توانید با شماره  05191011297 جهت ثبت درخواست تعمیرات تماس حاصل فرمایید تا در اولین فرصت یک تکنسین حرفه‌ای تعمیرات ماشین ظرفشویی مختص برند دستگاه شما برای شما اعزام شود.