6 دلیل اصلی آبریزش یخچال

یخچال یکی از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین وسایل آشپزخانه است که هرگونه اختلال در عملکرد آن باعث نگرانی خواهد شد. از طرفی ممکن است به سلامت مواد غذایی داخل آن آسیب وارد شود و یا نشتی آب از آن به کف و یا پوشش کف آشپزخانه آسیب بزند. بنابراین در صورت مشاهده آبریزش از یخچال سریعا علت آن را پیدا کنید و اقدامات لازم را انجام دهید.

در این مقاله می‌توانید 6 دلیل اصلی آبریزش یخچال را بخوانید تا اگر یخچال شما نشتی پیدا کرد نگران نشوید و بتوانید علت مشکل ایجاد شده را پیدا کنید. با این مقاله از شرکت مشهد سرویس همراه باشید ضمنا در صورت لزوم و نیاز به تعمیر دستگاه میتوانید با کارشناسان مشهد سرویس به شماره 05191011297 جهت راهنمایی تماس حاصل فرمایید.

یخ زدن یا بسته شدن دیفراست

گرفتگی دیفراست یخچال یا یخ‌زدن آن باعث چکه کردن یخچال میشود. اگر شاهد چنین اتفاقی بودید برای رفع مشکل سعی کنید محفظه خروجی دیفراست را تمیز کنید و با کمک آب گرم قسمت های یخ‌زده را ذوب کنید.

آسیب دیدن دریچه ورودی آب به یخچال

دریچه ورودی آب یخچال طوری تعبیه شده است که برای تامین آبِ مخزنِ یخچال، این سوپاپ باز میشود. اگر اتصالات دریچه ورودی شل شود و یا تَرَک بخورد باعث نشتی آب از شیر ورودی و درنتیجه آبریزش یخچال میشود. در صورت مشاهده آبریزش در یخچال اول دریچه ورودی آب به یخچال را چک کنید که سالم باشد.

اتصالات متصل به مخزن آب

گاهی ممکن است مخزن آب یخچال دچار ترک خوردگی شود یا سوراخهای بسیار کوچکی در آن ایجاد شود که باعث نشت آب شود. پس مخزن آب را دقیق چک کنید و در صورت مشاهده سوراخ های هرچند ریز، سعی نکنید آن بچسبانید بلکه باید تعویض شود.

آسیب دیدن محفظه فیلترها

محفظه فیلترها را به دقت بررسی کنید و در صورت مشاهده ترک خوردگی و هر گونه آسیب دیدگی آن را تعویض کنید.

آسیب دیدن سَری فیلتر آب

سَری فیلتر آب هم ممکن است دچار ترک خوردگی شده یا مهر و موم آن پاره شود. پس هنگام آبریزش یخچال این قسمت را نیز چک کنید و درصورت مشاهده ترک خوردگی آن را تعویض کنید.

ایراد در اتصالات فیلتر آب

گاهی ممکن است اتصال فیلتر آب به محفظه فیلتر دچار آسیب شود و این امر نیز باعث نشت آب از فیلتر میشود. در این حالت سعی کنید مجددا اتصالات فیلتر آب و محفظه را به طور صحیح نصب کنید.

درصورت نیاز به انجام تعمیر یخچال در مشهد می توانید با شماره 05191011297 جهت ثبت درخواست تعمیرات تماس حاصل فرمایید تا در اولین فرصت یک تکنسین حرفه‌ای تعمیرات یخچال مختص برند دستگاه شما برای شما اعزام شود.