6 دلیل اصلی سروصدای زیاد ماشین لباسشویی

یکی از مشکلاتی که معمولا برای همه لباسشویی ها ممکن است پیش بیاید سروصداهای غیرطبیعی است که دلایل مختلفی میتوانید داشته باشد. در این مقاله از مشهدسرویس 6 دلیل اصلی سروصدای زیاد ماشین لباسشویی را بررسی میکنیم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید و در صورت نیاز به تعمیرات با کارشناسان ما در مرکز مشهدسرویس ( 05191011297 ) بخش تعمیرات لباسشویی تماس حاصل فرمایید.

1- معیوب شدن بلبرینگ

در مرکز شفت داخلی و بیرونی قطعه ای به نام بلبرینگ قرار گرفته است. آسیب دیدن بلبرینگ میتواند باعث اختلال در تناسب طبیعی شفت شود و در نتیجه چرخیدن دیگ لباسشویی را سخت کند و همچنین سروصداهایی حین چرخش دیگ ایجاد شود. اگر این مورد اتفاق بیفتد باید بلبرینگ لباسشویی تعویض شود و این کار را باید به یک تکنسین فنی لباسشویی بسپارید. میتوانید با کارشناسان ما در مرکز مشهدسرویس تماس حاصل فرمایید.

2- آسیب دیدن پولی قرقره

یکی دیگر از دلایلی که باعث ایجاد سروصدای زیاد ماشین لباسشویی میشود آسیب دیدن پولی قرقره می باشد. مشکلاتی که ممکن است در مورد پولی قرقره ماشین لباسشویی پیش بیاید این است که در گذر زمان ممکن است پوسیده شود، دچار ترک خوردگی شود و و یا بر شکسته شود. در این صورت باید بررسی و در صورت لزوم تعویض شود.

3- آسیب دیدن پمپ تخلیه

شاید پیش بیاید که هنگام تخلیه، شاهد صداهای زیادی از ماشین لباسشویی باشید. در این مورد باید پمپ تخلیه بررسی شود چون ممکن است دچار انسداد یا ایراد فنی شده باشد. گاهی ممکن است اشیایی که داخل جیب های لباس ها هستند از جمله سکه یا هر نوع اکسسوری حین چرخش در ماشین وارد پمپ تخلیه شوند و باعث شوند هنگام تخلیه آب سروصداهای غیرعادی ایجاد شود. جهت بررسی و عیب یابی پمپ تخلیه دستگاه میتوانید با کارشناسان ما در بخش تعمیر لباسشویی در مشهد تماس حاصل فرمایید.

4- انسداد شیر ورودی

ممکن است صداهای غیرعادی لباسشویی در مراحل آبگیری اتفاق بیفتد در این حالت احتمالا شیر ورودی مسدود شده باشد و آب وارد دستگاه نشود. انسداد شیر ورودی یا به دلیل گیر کردن اشیا خارجی باشد یا در گذر زمان رسوب گرفته باشد. نکته قابل توجه این که شیر ورودی قابل تعمیر نیست و باید توسط تکنسین تعویض شود.

5- کمک فنرها

در ماشین لباسشویی قطعه ای به نام کمک فنر تعبیه شده که بین قاب دستگاه و دیگ قرار دارند و حین چرخش دیگ از ضربات سنگین جلوگیری میکند. بنابراین آسیب دیدن کمک فنرها باعث میشود اختلالاتی در چرخش دیگ ایجاد شود و صداهای غیرطبیعی شنیده شود. توصیه میشود در اسرع وقت نسبت به تعمیر و تعویض کمک فنرها اقدام کنید چون ممکن است مشکلاتی در دیگر قطعات دستگاه ایجاد کنند.

6- آسیب دیدن تسمه ها

یکی دیگر از علت های احتمالی سروصدای ماشین لباسشویی آسیب دیدن تسمه پمپ یا تسمه دور دیگ دستگاه است. تسمه ها در گذر زمان ساییده، پوسیده یا پاره میشوند و این باعث میشود دیگ لباسشویی به بدنه برخورد کند یا صداهایی شبیه زوززه یا جیرجیر در پمپ ایجاد شود. تسمه دیگ اگر در اسرع وقت تعویض نشود ممکن است دیگ لباسشویی هم آسیب ببیند. بنابراین سریعا به این مشکل رسیدگی کنید.

ممکن است لباسشویی شما حین خشک کردن لباسها صدای زیادی تولید کند، در این صورت علت میتواند مربوط به تراز نبودن دستگاه، معیوب بودن کمک فنرها، شکستن سه شاخه نگه دارنده و تسمه دیگ باشد. 6 دلیل اصلی سروصدای زیاد ماشین لباسشویی

درصورت نیاز به انجام تعمیر لباسشویی در مشهد می توانید با شماره 05191011297 جهت ثبت درخواست تعمیرات تماس حاصل فرمایید تا در اولین فرصت یک تکنسین حرفه‌ای تعمیرات ماشین لباسشویی مختص برند دستگاه شما برای شما اعزام شود.