6دلیل اصلی خاموش شدن مایکروفر حین کار

مایکروفر به دلیل سرعت بخشیدن به فرآیند پخت و گرم کردن غذا، امروز از محبوبیت ویژه‌ای در بین وسایل برقی آشپزخانه برخوردار است. اما این دستگاه هم مانند سایر دستگاههای برقی ممکن است در گذر زمان و یا استفاده نادرست دچار اختلال شود. در این مقاله از مشهدسرویس به بررسی 6 دلیل اصلی خاموش شدن مایکروفر حین کار می‌پردازیم، البته ناگفته نماند برخی از دلایلی که در زیر توضیح می‌دهیم ممکن است بسته به نوع و مدل دستگاه متفاوت باشد. با ما همراه باشید و در صورت بروز این مشکلات و نیاز به تعمیر دستگاه با مشهدسرویس تماس بگیرید. ضمنا در صورت لزوم و نیاز به تعمیر لوازم برقی خانگی میتوانید با کارشناسان مشهدسرویس به شماره 05191011297 جهت راهنمایی تماس حاصل فرمایید.

سوئیچ درب مایکروفر

سوییچ‌های مربوط به اتصالات درب مایکروفر ممکن است در اثر گرمای زیاد، جرقه یا اتصالی و نوسات برق سوخته باشند. پس توصیه میشود سوییچ‌ها را بررسی کنید و اگر علائم سوختگی در آن مشاهده شد با کارشناسان مشهدسرویس تماس بگیرید.

صفحه کلید یا صفحه لمسی

گاهی ممکن است دلیل خاموش شدن مایکروفر خراب بودن صفحه کلید باشد. صفحه کلید را چک کنید، به این شکل که تک تک دکمه را فشار دهید تا از عملکرد صحیح آنها مطمن شوید. در صورت عدم کارایی کلیدها با ما تماس بگیرید تا تکنسین مربوطه تعمیرات لازم را انجام دهد.

خرابی برد اصلی

مهم‌ترین و گران‌ترین قطعه در مایکروویو همین برد اصلی است که در صورت خراب شدن هزینه زیادی باید صرف تعمیر یا تعویض آن شود.

خراب شدن محافظ حرارتی

اگر مایکروفر چند ثانیه کار کند و متوقف شود ممکن است محافظ حرارتی سوخته باشد. کار محافظ حرارتی جلوگیری از حرارت بیش از حد به مایکروفر می باشد. برای تست آن از مولتی متر استفاده کرده و در صورت خراب بودن آن را تعویض کنید.

معیوب شدن ترانس

ترانس دستگاه ممکن است در گذر زمان معیوب یا نیم‌سوز شود که باید تعویض شود چرا که در غیر اینصورت منجر به آسیب جدی به دستگاه میشود. البته ناگفته نماند تست ترانس مایکروویو به هیچ وجه نباید در منزل انجام شود چون ممکن است باعث برق گرفتگی شود.

خراب شدن ترموستات

یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ناگهانی مایکروفر خراب شدن ترموستات است که این قطعه نیز مانند ترانس باید در خارج از منزل و توسط تعمیرکار حرفه‌ای انجام شود.

سخن پایانی

مایکروفر یکی از خطرناک ترین دستگاههای برقی داخل منزل است چرا که حتی وقتی آن را از برق می‌کشید ترانس و خازن های آن دارای سطحی از ولتاژ برق هستند که بسیار خطرناک است. پس توصیه می‌شود جهت عیب یابی و تعمیر آن حتما با یک تکنسین حرفه‌ای تماس بگیرید. یک تکنسین حرفه‌ای ابتدا با ابزارهای مخصوص میزان ولتاژ خازن را چک کرده و تخلیه میکند و بعد بررسی و تعمیرات لازم را انجام میدهد. نکاتی که در این مقاله مطالعه کردید صرفا جهت اطلاع از دلیل خرابی مایکروفر بود نه این که تصمیم بگیرید در منزل و شخصا دستگاه را باز کرده و بررسی کنید.

درصورت نیاز به انجام تعمیر مایکروفر در مشهد می توانید با شماره 05191011297 جهت ثبت درخواست تعمیرات تماس حاصل فرمایید تا در اولین فرصت یک تکنسین حرفه‌ای تعمیرات مایکروفر و سولاردوم مختص برند دستگاه شما برای شما اعزام شود.