5 علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی چیست ؟

داشتن ماشین لباسشویی در منزل و  محل کار را باید به عنوان فرصت در نظر گرفت به این دلیل که نبود آن به نوعی تهدید خواهد بود. انباشته شدن لباس های کثیف بر روی هم، از دست دادن زمان، خستگی و فرسایش بدن در صورت شست و شو به صورت دستی و غیره از جمله معایب و تهدید های خرابی ماشین لباسشویی است. در نظر داشته باشید که این تهدید گاهی به دلیل خرابی قطعه ای که عملکرد دستگاه را تحت تأثیر قرار می دهد، منجر خواهد شد. 5 علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی چیست + ارائه راه حل موضوعی است که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد.

جهت تعمیر لباسشویی در مشهد  با شماره های درج شده داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

5 علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی چیست

نگاهی به عملکرد ماشین لباسشویی و نقش تخلیه شدن آب از دستگاه

از ابتدای کار که همزمان با قرار دادن لباس های کثیف در مخزن ماشین لباسشویی تا پایان فرآیند شست و شو که خارج کردن لباس های تمیز خواهد بود مراحل مختلفی صورت می گیرد در تمام مراحل نیاز است که آبگیری و تخلیه آب صورت گیرد. آبگیری به منظور شست و شو و تخلیه آب به منظور تعویض آب و کف است. گاهی ممکن است عملیات آبگیری به خوبی انجام شود اما تخلیه صورت نگیرد. در ادامه خواهیم گفت که 5 علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی چیست + ارائه

راه حل کدام است.

مقاله پیشنهادی: علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی چیست؟+ ارائه راه حل

اولین اقدام پس از عدم تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

اگر متوجه شدید که ماشین لباسشویی آب و کف را تخلیه نمی کند در اولین اقدامی که دارید، دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید. با نمایندگی تعمیرات یا تعمیرکار حرفه ای و متخصص تماس گرفته و از حضور تکنسین در محل بهره مند شوید. رفع این مشکل نیازمند حضور افراد با تجربه و متخصص است نه افراد مبتدی. تکنسین مربوطه نیز علاوه بر تعمیر دستگاه از 5 علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی چیست + ارائه راه حل آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

نگاهی به عملکرد ماشین لباسشویی و نقش تخلیه شدن آب از دستگاه

ثبت درخواست تعمیرات

5 علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی چیست + ارائه راه حل

  • مناسب نبودن ارتفاع لوله تخلیه: اگر ارتفاع لوله تخلیه مناسب نباشد، بدون شک تخلیه آب ماشین لباسشویی همراه با مشکل خواهد بود.
  • مسدود شدن فیلتر تخلیه یا شیلنگ تخلیه: یکی از مواردی که باید به عنوان 5 علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی چیست + ارائه راه حل آن نام برده شود این است که اگر شیلنگ تخلیه یا فیلتر پمپ مسدود شده باشد، موجب عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی می شود.
  • زیاد بودن حجم لباس ها در دیگ لباسشویی: از دیگر فاکتور های مرتبط با 5 علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی چیست + ارائه راه حل، عدم تناسب میزان و حجم لباس ها با ظرفیت مخزن یا دیگ لباسشویی است. در صورتی که دیگ لباسشویی را بیش از حد از لباس پر کرده باشید، تخلیه آب و کف از ماشین لباسشویی با مشکل مواجه خواهد شد.
  • خراب بودن سوئیچ درب: یکی از نشانه های خرابی سوئیچ درب ماشین لباسشویی، این است که اجازه نمی دهد جریان آب از دستگاه تخلیه شود و مجددا آبگیری صورت گیرد. این موضوع نیز در لیست 5 علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی چیست + ارائه راه حل آن قرار می گیرد که لازم است برای رفع آن از افراد متخصص کمک بگیرید.
  • خراب شدن برد الکترونیکی: برد الکترونیکی به عنوان یکی از اصلی ترین قطعات ماشین لباسشویی به شمار می رود و نقش پر رنگی دارد. خرابی این قطعه را می توانید به عنوان آخرین مورد از 5 علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی چیست + ارائه راه حل در نظر بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.