5 دلیل انفجاری روشن شدن پکیج

امروزه اکثر افراد استفاده از پکیج را به سیستم گرمایش موتورخانه‌‌ای ترجیح میدهند چرا که به راحتی میتوانند میزان گرمایش منزل را به دلخواه خود تنظیم کنند، همچنین با مراقبت صحیح کمتر نگران خراب شدن آن هستند. البته ناگفته نماند پکیج های دیواری هم در گذر زمان ممکن است دچار مشکلاتی شوند که هر از گاهی نیاز به سرویس و حضور یک تکنسین را می‌طلبد. در این مقاله از مشهدسرویس به بررسی 5 دلیل انفجاری روشن شدن پکیج می‌پردازیم تا در صورت مشاهده چنین مشکلی کمتر نگران شوید. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و در صورت نیاز به هر گونه تعمیرات با تکنسنین‌های فنی مشهدسرویس تماس (05191011297 ) حاصل فرمایید.

1- خرابی دودکش پکیج

شاید برایتان سوال باشد که خراب بودن دودکش چطور میتوانید باعث انفجاری روشن شدن پکیج شود. در وهله اول باید بررسی کنید که دودکش به درستی نصب شده باشد و مسیر دودکش از نظر رعایت نکات ایمنی کاملا امن باشد. همچنین وقتی پکیج روشن است مواد حاصل از احتراق باید از دودکش خارج شوند که اگر به هر دلیلی این اتفاق نیفتد باعث میشود مواد زاید در لوله دودکش رسوب کنند و عملکرد پکیج بخصوص کیفیت شعله پکیج را تحت تاثیر قرار میدهد.

2- تنظیمات نادرست شیر برقی

شیر برقی زیر محفظه احتراق قرار گرفته و روند جریان گاز به سمت شعله را تنظیم میکند. یکی از عوارض تنظیم نبودن شیر برقی پکیج، انفجاری روشن شدن شعله آن می‌باشد. به منظور تنظیم دقیق و درست شیر برقی پکیج حتما باید با یک تکنسین حرفه ای تماس بگیرید تا با حضور در محل این کار را انجام دهد. در صورت نیاز می‌توانید با مرکز مشهدسرویس و کارشناسان تعمیر پکیج در مشهد تماس حاصل فرمایید.

3- عدم کارکرد صحیح جرقه زن

در صورتی که جرقه زن پکیج درست عمل نکند، پس چند بار باعث میشود که شعله‌ی پکیج با یک حالت انفجاری روشن شود. عواملی همچون معیوب بودن ترانس جرقه زن، جریان نامناسب برق و اکسید شدن الکترود آن باعث میشوند که جرقه‌زن عملکرد صحیحی نداشته باشد. در صورت بروز این مشکلات باید جرقه زن تعویض شود. جهت انجام این کار نیز میتوانید با مرکز مشهدسرویس تماس حاصل فرمایید.

4- فاصله نادرست الکترود جرقه زن

فاصله بین الکترود جرقه زن و شعله پکیج باید 3.5 میلیمتر باشد، در صورتی که فاصله بین الکترود جرقه‌زن و سطح مشعل پکیج زیاد باشد، شعله پکیج دیرتر روشن میشود، علاوه بر این باعث انفجاری روشن شدن شعله نیز میشود. بنابراین هنگام نصب پکیج باید این نکته را مدنظر قرار دهید و از نصاب بخواهید که با دقت فاصله را تنظیم کند.

5- گرفتگی سوراخ های شعله

سوراخ های شعله پکیج ممکن است با گذشت زمان مسدود شوند و طبیعتا کیفیت شعله پکیج را تحت تاثیر قرار دهند. میتوانید با کمک یک مسواک یا برس سطح مشعل پکیج را به صورت دوره ای تمیز کنید تا از این اتفاق پیشگیری کنید. 5 دلیل انفجاری روشن شدن پکیج

درصورت نیاز به انجام تعمیرات تمام برندهای پکیج دیواری از جمله بوتان، گلدیران، ایساتیس، ایران رادیاتور و غیره می توانید با شماره 05191011297 جهت ثبت درخواست تعمیرات تماس حاصل فرمایید تا در اولین فرصت یک تکنسین حرفه‌ای تعمیرات پکیج گرمایشی مختص برند دستگاه شما برای شما اعزام شود.