5 دلیل اصلی سروصدای زیاد کولرگازی

کولرگازی پنجره ای یک راه عالی برای خنک نگه داشتن یک اتاق در نبود سیستم تهویه مطبوع مرکزی می باشد. این نوع کولرها به آسانی نصب می شوند و نیازی به لوله کشی و دیگر مسائل نصب ندارند. نصب آنها بسیار آسان تر از سیستمهای تهویه مطبوع مرکزی می باشد. با این حال، بزرگترین مشکل آن ها سروصدای زیاد آن می باشد. کولرگازی هم مانند سایر وسایل الکترونیکی خانگی در گذر زمان، نوسانات برق و دلایل دیگر ممکن است دچار مشکل شود. یکی از مشکلات عمده در کولرهای گازی این است که گاهی صدای زیادی تولید میکنند. در زیر به دلایل عمده سروصدای این نوع کولرها و کولرگازی های دو تکه که کندانسور آنها بیرون واحد نصب می شوند می پردازیم.

در این مقاله از مشهدسرویس به بررسی 5 دلیل اصلی سروصدای زیاد کولرگازی می‌پردازیم. با ما همراه باشید و در صورت نیاز به تعمیرات با کارشناسان مشهدسرویس( 05191011297 ) تماس بگیرید.

گیر افتادن اشیاء خارجی در کولر

اگر دستگاه شما به طور نرمال کار می کند ولی ناگهان به سروصدا می افتد و صدای ناهنجاری از آن به گوش می رسد احتمال دارد یک شیء خارجی درون آن افتاده باشد. کولر پنجره ای به دلیل اینکه بیرون پنجره نصب می شود جای مناسبی برای لانه کردن پرنده های کوچک می باشد.

اگر طبقه همکف باشید و کولر روی زمین باشد می تواند لانه‌ی حیوانات موزی مثل مارمولک‌ها، زنبورها و یا موش ها شود. در صورت سروصدا بلافاصله دستگاه را خاموش کنید، آن را از برق جدا کنید و درب آن را باز کنید. با یک چراغ قوه داخل تمامی قسمت های دستگاه را چک کنید و در صورت موجود بودن لانه حیوانات، آنها را بیرون آورده و قاب دستگاه را ببندید و دستگاه را روشن کنید.

خم شدن یا شکستن تیغه های فن

در بعضی مواقع، گیر کردن جسمی به تیغه های فن باعث شکسته شدن و یا تاب برداشتن تیغه ها می شود و این موضوع باعث میشود تیغه ها به درستی عمل نکنند و صدا ایجاد کنند. پره‌ها را با دقت نگاه کنید، اگر انحنایی در آن مشاهده کردید آن را به حالت اولیه خود درآورید. اگر نتوانستید تیغه را از تاب داشتن در بیاورید با متخصصان شرکت مشهدسرویس تماس حاصل فرمایید.

تراز نبودن دستگاه

دستگاه‌های کولرگازی پنجره‌ای به دلیل اینکه بسیار سنگین هستند و از قطعات زیادی تشکیل شده اند، تراز بودن دستگاه بسیار مهم می باشد. در صورتی که یونیت بیرونی شما به صدا افتاده بود بسیار با احتیاط دستگاه را تراز کنید تا به لوله ها آسیب نرسد.

مشکلات قاب جلو

قاب جلوی کولرگازی پنجره ای به دلیل اینکه پلاستیکی است، بعد از مدتی ممکن است خشک شود و با فشار باد به سر و صدای زیاد بیافتد.

روغن کاری ناکافی دستگاه

وقتی موتور فن به درستی روغن کاری نشده نباشد و یا دچار مشکل شده باشد، می تواند منجر به سر و صدای طولانی با صدای بلند شود. در صورت برخورد با چنین مشکلی دستگاه را خاموش کنید تا از آسیب به دستگاه جلوگیری کرده باشید. از آنجاییکه اکثر موتور فن ها مهر و موم شده برای روغنکاری و یا تعویض آن حتما از کارشناسان مربوطه در این زمینه کمک بگیرید.

درصورت نیاز به انجام تعمیر کولر گازی در مشهد می توانید با شماره 05191011297 جهت ثبت درخواست تعمیرات تماس حاصل فرمایید تا در اولین فرصت یک تکنسین حرفه‌ای تعمیرات ماشین ظرفشویی مختص برند دستگاه شما برای شما اعزام شود.